Açtığınız En Önemli Dört Sekmeyi Vurgulayın [Firefox]


Sekme yönetimi, modern tarayıcıların karşılaştığı zorluklardan biridir. Eklentiler ve uzantılar, bunu kolaylaştırmaya yardımcı olmak için mevcuttur ve Firefox’un yerel sekme gruplamasına sahip olduğundan, Firefox kullanıcılarının Chrome kullanıcılarına kıyasla biraz daha iyi zaman geçirdiği söylenebilir. Sekme Renkleri, dört favori sekmenizi dört renkten birinde işaretlemenizi sağlayan bir Firefox eklentisidir. Buradaki amaç, açtığınız diğer elli sekmeden bu dört sekmeyi bulmayı kolaylaştırmaktır. Renk vurgusu, bir dizi sekmeden kolayca fark edilebilir ve sayfanın başlığını okumaya çalışmak zorunda kalmadan geçiş yapılabilir.

Sekme Renkleri, aralarından seçim yapabileceğiniz dört renk sunar; kırmızı, mavi, yeşil ve sarı. Bir renk yalnızca bir sekmeye atanabilir, böylece asla iki kırmızı sekmeniz veya iki mavi sekmeniz olamaz. Bir sekmeye renk atamak için sekmeye sağ tıklayın ve içerik menüsünden ona atanacak dört renkten birini seçin. Sekme seçildiğinde, renk arka planda kalıyor ve bakması pek hoş değil.

Farklı bir sekme seçtiğinizde, vurgu daha belirgin hale gelir ve estetik açıdan bakıldığında hoşa gider. Vurgu, site simgesiyle de güzel oynuyor, ancak bazen bir web sitesine hangi renkleri atadığınız konusunda biraz dikkatli olmanız gerekebilir.

Eklentinin eksilerine gelince; Görünüşe göre sadece tek bir pencerede kullanılabilir. İkinci bir pencere açarsanız, bir sekmeye sağ tıkladığınızda vurgulama seçeneklerini görmezsiniz. Bu, kullanıcıların tüm önemli sekmeleri (diğer 20 ile birlikte) tek bir pencerede tutmaya ve tüm ek sekmeleri yeni bir pencerede açmaya zorlanmaları için eklenti tarafından uygulanan bir kısıtlama olabilir. Bir kullanıcı bir pencerede iki önemli sekmeye ve bir saniyede iki önemli sekmeye sahip olmak isteyebilir, bu nedenle belki de seçme özgürlüğü orada olmalıdır.

Sekme Renkleri, bir sekmede hangi web sitesini açtığınızı belirlemeye yardımcı olan görsel bir ipucu ekler; böylece, sekme taşması nedeniyle başlık artık görünmese bile, aradığınızı bulabilirsiniz.

  Akış Hizmetleri HD ve 4K için Neden Ekstra Ücret Alır?

Firefox için Sekme Renklerini Yükle