3D Dokunmatik Olmayan iPhone’larda Tüm Bildirimler Nasıl Temizlenir

iPhone’larda 3D dokunuş, uygulama simgelerine hızlı başlatma seçenekleri ekler. Örneğin, 3D dokunmatik kısayollarını kullanırsanız kamera uygulaması doğrudan selfie modunda başlatılabilir. Mesele şu ki, bir 3D dokunmatik cihazınız yoksa, yine de bir selfie çekebilirsiniz. iPhone’unuzda 3D dokunuşun olmaması, özçekim yapmanızı engellemez. Bir özellik olarak 3D dokunma, kullanıcıları temel özelliklerden mahrum bırakmamalı ve iOS 11 söz konusu olduğunda bunu yapıyor. iOS 12 bunu düzeltiyor; Sonunda, 3D olmayan bir dokunmatik iPhone’daki tüm bildirimleri temizleyebilirsiniz.

Tüm Bildirimleri Temizle

Bildirimler gölgesini getirmek için ana ekranınızda aşağı kaydırın. Normalde yalnızca bir uygulama için bildirimleri silen çapraz düğme artık tüm bildirimleri silebilecek. Çapraz düğmeyi basılı tutun ve “Tüm Bildirimleri Temizle” seçeneğini göreceksiniz. Ona dokunun ve sihrin gerçekleşmesini izleyin.

Tüm bildirimleri silmek yerine belirli bir uygulama için tüm bildirimleri nasıl silebileceğinizi merak ediyorsanız, bunu bildirim yığınını sola kaydırarak ve Tümünü temizle seçeneğine dokunarak yapabilirsiniz.

Artık 3D dokunmatik olmayan iPhone’lara sahip kullanıcıların 3D dokunmatik eylemleri kullanmasına izin veren diğer birkaç değişiklik, izleme dörtgenini kullanmayı ve el fenerinin parlaklığını kontrol etmeyi içeriyor. 3D dokunmatik olmayan iPhone’lar için el feneri parlaklık kontrolü, zamanlayıcı kontrolü gibi iOS 11’e eklendi.

Yani değişiklik temelde Apple’ın 3D dokunuşu uzun basma hareketiyle değiştirmesidir. Bu, teorik olarak, 3D dokunuşla ilgili her şey ve her şey için işe yarayabilir. Çoğaltmak için özel donanıma ihtiyacınız yok. Aslında, Google’ın Uygulama Kısayolları adlı benzer bir özelliği vardır.

Uygulama Kısayolları özel donanım gerektirmez. Ana ekranda bir uygulamanın kısayoluna uzun basmanız yeterlidir ve küçük bir menüde hızlı eylemler görünür. Uygulamayı başlatmak için bunlardan herhangi birine dokunabilirsiniz. Örneğin, yeni bir sekme açmak için Chrome’un uygulama kısayolunu kullanabilirsiniz. Bu, açtığınız son sekmeye açılacak ve bunun yerine yeni bir sekme açmanıza izin verecek olan Chrome’u açmayı yener.

  5 Xposed Modülü Google Müziği, Bildirimleri, Kilit Ekranınızı Ayarlayın

Temel olarak, Apple bunun için destek eklerse, 3B olmayan dokunmatik iPhone’daki her 3B dokunma özelliğini kullanabilirsiniz. Yaklaşan bir iPhone modelinde 3D dokunmatik olmayabileceğine dair söylentiler var ve bu nedenle Apple bu değişiklikleri yapıyor. Değişiklikler, bir zamanlar bir 3D dokunmatik cihaza sahip olan kullanıcıların temel işlemleri yapmasına, ancak uygulama kısayollarından rahatsız olmamasına olanak tanıyor.